Babeczki i cukiereczki w Różańsku

W dniu 28 listopada 2022 roku Manufaktura słodyczy – „Babeczki & Cukiereczki” ze swoim warsztatem odwiedziła dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Różańsku. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak powstają smakołyki i same brały czynny udział w realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Zobaczyły na własne oczy, jak specjaliści od łakoci sprawiają, że masa cukrowa zmienia się w fantastyczne, słodkie dzieła sztuki.

W czasie zajęć pod bacznym okiem prowadzącej – pani cukiernik i karmelarz – dzieci z masy cukrowej skrupulatnie wykonywały poszczególne części, z których stworzyli świątecznego Mikołaja. Następnie malowały babeczki, na których niczym na ośnieżonej górce usadowiły swoje dzieło. Następnie zapakowały swoje słodkości do świątecznych foremek i po sesji fotograficznej zabrały do domu.

W czasie spotkania dzieci zadawały dużo pytań dotyczących składników, których używały w swojej pracy. Dowiedziały się, że produkty te wykonywane są bez konserwantów i barwione składnikami naturalnymi. Delektowały się niepowtarzalnymi aromatami cukierniczymi i całą paletą cukierniczych barw.

Za uwagę i cierpliwość wszystkich uczestników nagrodzono smakowitymi babeczkami, które na miejscu zostały skonsumowane. Oprócz aspektu edukacyjnego takie warsztaty były świetną okazją do integracji i zabawy. Zawierały treści edukacyjne w interesującej formie, które przeplatane były atrakcyjnymi konkursami – „Ucz się bawiąc i baw się ucząc”.

Skip to content